Mezinárodní folkový festival Luhačovice 14.-16.9.2001

Luhačovice - Mezinárodního folklorního festivalu Písní a tancem, který se v půli září konal v Luhačovicích, se zúčastnily řevnické soubory Klíček a Notičky. Na 9. ročníku velkého folklorního setkání vystoupila během dvou dnů patnáct dětských souborů.
Luhačovický festival byl původně naplánován na tři dny, proto se děti vydaly do lázeňského města již v pátek ráno. Kvůli státnímu smutku však byla vystoupení zrušena "Místo vystoupení jsme cvičili" řeklavedoucí muziky Notičky Lenka Kolářová. Tanečníci z Klíčku si prohlédli město. Sobota byla věnována přehlídce dětských muzik. Slavnostní odpoledne zahájil velký průvod účastníků festivalu, který prošel městem.
Notičky a Klíček byly spolu s chrudimským souborem Kuřátka jedinými zástupci českých souborů. Muzikantské vystoupení Notiček mezi výbornými moravskými hudebníky však rozhodně nezaniklo. "Tanečním souborům byla věnovaná neděle, kdy jsme tančili naše první pásmo Okolo Berounky", řekla vedoucí Klíčku Lída Chroustová.
Velký úspěch u dětí měl také společný sobotní večer, na němž každý ze souborů učil jiné tance. Řevničtí naučili ostatní svůj oblíbený Ptala se Zuzana Kuby. Nejvíce legrace si děti užily při tanci Měl jest Adam sedm synů.

Pavla NĚMCOVÁ

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie