Letní soustředění Klíčku

Koncem srpna se Klíček vrátil z devítidenního soustředění. Letos poprvé jsme vyjeli na jih. Uvítaly nás šumavské hvozdy v okolí Špičáku u Železné Rudy. 3 km vzdálené Čertovo jezero a s ním pověst o čertovi, který je v jezeře uvězněn s kamenem na ocase, nám poskytlo námět k celo táborové hře.
Hned druhý den jsme se k jezeru vypravili a představte si, že právě v okamžiku, kdy se na kraji jezera v mlžném oparu zjevila postava Rusalky spolu s hartusícím Vodníkem a nešťastným Čertem, uslyšeli jsme za zády písničku "Hlásná Třebaň je krásná...". To se kamarádi z Hlásné Třebaně vydali na cyklistický výlet a netušili, že po vynaložené fyzické námaze jim bude odměnou spatření nadpřirozených bytostí, které u Čertova jezera pár set let nikdo nespatřil.
Děti pomáhaly čertíkovi s úkoly, které mu uložil Vodník, který ho nechtěl z jezera propustit. A tak hledaly zlaté nugety v ledovém potoce, sbíraly roztrhaný náhrdelník, luštily šifry, či jako projev statečnosti vyjely na jednosedačkové lanovce na Pancíř, kde se podepsaly na vrcholu rozhledny na kouzelný pergamen.Jedním z nejhezčích úkolů bylo snést na Zemi několik hvězd. Každé družstvo si v noci připravilo jedno souhvězdí, které potom na kopci baterkami Vykreslilo. A tak ostatní děti žasly nad nádherou Orionu, Cassiopei a Labutě.
Během tábora musely získat v odborné numizmatické knize informace o Pražském groši. Když na závěr hry hledaly poklad a našly sladkosti, usoudily, že to je jen opětovná nástraha od Vodníka, který se snažil zmařit jejich úsilí a hledaly dál. Po dlouhém hledání, kdy mnozí již ztráceli víru, se pravý poklad podařilo nalézt nerozlučné táborové dvojici Lence s Davidem. Překvapení dětí bylo obrovské, když rozbalily hrnek...... s pravými Pražskými groši...
Při večerních programech se scházel podívat i personál hotelu. Kde jinde by se jim mohlo povést vidět živou rodinu Kopečkovic (Geňa by se divil, kdyby spatřil výkony Lenky Zrostlíkové jako mámy Kopečkové!)a další scénky? Letošní Miss připravily odrostlejší tanečnice pro mladší děvčata. Zcela bravurně zazářila Emanuela Krásná v podání Matěje Kencla a získala zlatou korunku a zároveň se stala i Miss sympatie při hlasování diváků.
Ale na soustředění se především tancuje a děti nevynechaly ani jediný den. Naučily se několik nových tanců. Nejoblíbenější byl Forman, kde se kluci mohli projevit jako chlapi s bičem a dívky jako lehkonohé kobylky s přesným krokem.
Když už únava byla veliká a nikomu se do tance nechtělo, stačilo pustit Slezskou besedu a všechny alespoň částečně tance znalé nožky vyskočily.
Při cestě na vlak domů mi Fíp řekl: "Lidu, škoda, že jsme tu nemohli být ještě týden. Strašně rychle to uteklo!" Co si jako vedoucí můžeme přát víc?

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie