Zimní soustředění 31.1.-4.2.2001

Pět dnů uteklo jako voda
Františkov, Řevnice - Folklorní soubor Klíček odjel v době pololetních prázdnin, a zároveň v době kulminující chřipky, do Františkova u Rokytnice nad Jizerou.
Sněhové podmínky byly přímo ideální. Dostatek prachového sněhu a sjezdovka vedle chaty.
Děti celé dopoledne nacvičovaly tance na masopust i pásmo Čert a Káča, odpoledne lyžovaly, před večeří byla ještě taneční zkouška a večer soutěže ve družstvech. Krásný zážitek všechny čekal, když po perném dnu jsme se vydali na noční vycházku zasněženými pláněmi. Na cestu nám svítil měsíc a hvězdy, na zemi třpytivý sníh. Na stráních roztroušené chaloupky vypadaly přímo pohádkově.
Děti čekalo v závěru cesty překvapení v podobě teplého čaje nebo krkonošského kysela v útulné stylové hospůdce u Hasků. No, a zpátky jsme ujížděli po zadku přímo přes sjezdovku.
Poslední den nás čekaly soutěže ve slalomu na bobech a soutěž družstev Cesta do neznáma. Také večer s programem družstev byl nezapomenutelný. Scénky z reklam, předvádění písniček, hledání dvojic a různé soutěže vyvolávaly mezi účinkujícími i diváky salvy smíchu.
Zlatým hřebem při odjezdu byla cesta po svahu k autobusu, kterou děti zdolaly s nákladem naloženým na bobech. Pět dnů uteklo jako voda a nikomu se nechtělo domů.

Ludmila CHROUSTOVÁ

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie