Soutěž dětských folkových souborů v Kobylisech 24.3.2001

První letošní soutěž
Notičky a Klíček se chystají na soutěž folklorních souborů a zpěváčků, která se koná v Praze 24. března. V kategorii zpěváčků vystoupí Zlatka Hrubá, Baruška Kolářová, Martin Wildmann, Simona Hauerlandová a Kačka Klailová.

Folkloroní soubory se připravují na soutěž
Řevnice - Na soutěž dětských folklorních souborů 24. března pojedou také Řevničtí - Klíček a Notičky. Svůj um děti změří se soubory středočeského kraje i Prahy.
Porotě se tu tanečníci předvedou s novým pásmem Čert a Káča, které pilovali na zimním soustředění. Řevnické děti čeká konkurence jedenácti souborů.
Den poté vystoupí Klíček na dětském karnevalu, který v řevnicích pořádají místní sokolové. Předvede tu podšablový tanec, za který sklidil velké ovace na třebaňském masopustu.Před soutěží souborů ještě proběhne krajské kolo soutěže zpěváčků.
"Určitě se zúčastní Zlatka Hrubá, Martin Wildmann a Bára Kolářová," řekla NN vedoucí muziky Notičky Lenka Kolářová s tím, že trojici možná doplní i Kačka Klailová a Simona Hauerlandová. "Každý bude zpívat dvě písničky. Jednu s Notičkami a druhoupak bez doprovodu," doplnila Kolářová. Loni v této soutěži uspěla Zlatka Hrubá, která se probojovala do republikového kola.

Děti dostaly pochvalu
Praha, Řevnice - Skvělé výkony předvedly řevnické soubory Klíček a Notičky na soutěži dětských folklorních souborů, která se uplynulou sobotu konala v Praze.
Přestože se malí umělci na stupně vítězů neprobojovali, domů si odvezli pochvalu poroty.
"Děti tančily výborně. Osobně jsem byla s jejich výkony moc spokojená, předvedly maximum," řekla vedoucí Klíčku Lída Chroustová.
Pochvalu si odvezli i muzikanti z Notiček, které zaujaly hlavně originálními úpravami písní. Do republikového kola soutěže Zpěváček roku postoupily Simona Hauerlandová a Bára Kolářová.

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie