Ples Klíčku 11.3.2006

Travolta na V. plese Klíčku v Řevnicích
Trochu netradičně, již od půl osmé, necelých čtrnáct dnů před nástupem jara se scházejí návštěvníci již tradičního plesu Folklorního souboru Klíček. I přes nepřízeň počasí a konkurenční akci na Halounech vítá slavnostní přípitek u vchodu přes 120 tancechtivých návštěvníků. Ti se mají na co těšit, neboť na pódiu je již připravena dvacítka muzikantů Velkého tanečního orchestru Václava Zelinky, kteří budou bavit návštěvníky plesu až do ranních hodin.
Již při úvodním slově konferenciéra večera je jasné, že se nikdo nudit nebude. Program je opravdu nabitý. Zatímco na sále zaznívají první tóny svižné taneční hudby a první tanečníci předvádějí své umění, v prvním patře Lidového domu vrcholí přípravy na první taneční vystoupení. Zprávy, které se po "liďáku" šířily zatím jen šeptem, začínají nabývat na pravdivosti. Je to tak, Johny Travolta, alias Denny Zuco, je tady s celou svojí partou. Zahanbit se nenechávají ani Pink Ladies v čele s krásnou Sandy. Za tónů úvodní melodie muzikálu Pomáda vtahují do svého bláznivého světa přihlížející návštěvníky plesu. I přes sněhovou bouři, která vládne brdskému kraji, ovládá sál Letní láska v jejímž závěru se na scéně objevuje i zaručeně pravé Ferrari. Rudý vůz a tóny skladby Náš auťák jsou jasným signálem pro Dennyho partu, aby se pustili do tunningu a ohromili tak přihlížející dámy. Naleštěné vozidlo opouští za ohlušujícího potlesku scénu i s tanečníky a přihlížející mají opět možnost zkusit si své taneční umění v rytmu swingu.
Vše utíká velice rychle a po deváté hodině začíná nad tanečním parketem řádit Slejvák. Deštníky však můžeme nechat v šatně, neboť se jedná jen o další melodii z muzikálu Pomáda. Romantické kapky deště se pomalu rozplývají a na "place" je opět ta nevycválaná banda teenagerů a začíná pěkně šejkovat, tak jak to dělají po celý školní rok a jak nás o tom přesvědčují slova stejnojmenné skladby. Druhé vystoupení souboru Klíček máme pomalu za sebou a celý sál se loučí s Dennym, Sandy a jejich roztančenou partou. Jo jo, je to opravdu Správná parta, tak jak jsme si mohli zanotovat při poslední skladbě jejich vystoupení.
Nyní již parket patří dospělým návštěvníkům.
Nejen tancem však je živ plesový tanečník, a tak v krátkých pauzách mezi tancem ještě stačí pořídit výherní lístky do bohaté tomboly, vyslechnout humornou poezii, prohlédnout a zakoupit dětské obrazy na téma básně "Husa krávě šije frak" … Organizátoři však nehodlají návštěvníky strhat, a tak na řadu přichází taneční vystoupení číslo tři. Tentokráte putujeme více na západ, do země širokých klobouků a kaktusů. Krásné dámy, drsní chlapi, nádherné róby, široké klobouky - to je Dvorana Country Dancers a jejich žhavé mexické vystoupení z oblasti Veracrouz. S Dvoranou se diváci setkají ještě jednou, těsně před půlnocí, kdy sál naplní temperamentní klapot jejich stepařských střevíců.
To se již ale začínají stoly plnit věcmi z plesové tomboly a všichni se těší na půlnoční losování hlavní výhry večera - obří květiny orchidejí, kterou věnovala paní Kučerová.
Na tanečníky čeká ještě pár melodií Big Bandu, a pak již jen cesta čerstvě napadaným sněhem domů. Mnoha lidem se ven ani nechce a věřím, že to není jen slotou, která tam řádí.

Naše krásné pozvánky

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie