Vánoce 2005

Článek "Ruch", K. Chvojková

Tak, jako každý rok je předvánoční čas plný příprav a shonu. Ten kdo si však našel čas na chvíli se zastavit, mohl nasát adventní atmosféru při vystoupeních folklorního tanečního souboru Klíček!
Zatímco někteří z nás sháněli dárky pro své blízké, děti z Klíčku nadělily radost všem, kteří přišli 10. 12. na Staroměstské náměstí. Tance oslavující narození Ježíška byly doplněny koledami a živou muzikou o kterou se i tentokrát s bravurou sobě vlastní postaral Hájíček. I přes nevlídné počasí a prokřehlé ruce diváků (o tanečnících a muzikantech nemluvě) byl úspěch veliký a všichni spokojeni.
Zrovna tak na zámku v Mníšku pod Brdy, kde Klíček s Hájíčkem vystupovali den nato. V sálku malém leč malebném se tísnili tanečníci, muzikanti i hosté, ale přesto (nebo právě proto) byla atmosféra úžasná.
Posledním vánočním vystoupením bylo tradiční posezení 17. 12. V Zadní Třebani. Společně s dětmi z mateřinky a školáky se zde i děti z Klíčku a Hájíčku podělily o radostnou vánoční náladu plnou tance, zpěvu a básniček.
A těm, kteří přeci jen neměli tolik času přijít se potěšit mezi ně, vzkazují
Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2006.

Hlavní strana Akce Zkoušky Historie Fotogalerie